Praha - Židovské město 2003/2004 - letáky: česky - 1, 2, hebrejsky - 1, 2

Na tuto exkurzi jsme jeli na konci třeťáku těsně před koncem školního roku, takže jsme se ani nějak moc neulili ze školy, škoda. Tuším, že odjezd od Grandu byl někdy kolem 7 hodiny ráno. Jako tradičně, nás na dálnici D1 mezi Brnem a Prahou nemohlo čekat nic jiného než mlhy, zácpy a podobné nepříjemnosti. Ale to není na této trase nic neobvyklého, vlastně je to úplně normální věc. Dlouhou chvíli jsme si krátili natahováním brněnské šály za oknem autobusu...


Povinná výbavaBrňák HamrnátorBrněnská šála za oknemD1 - zas nějaká krpaAni pořádně nevíme co se tam stalo...


Když jsme se tedy dopravili až na Florenc, vydali jsme se "Krtkem" do centra Práglu. Vynořili jsme se a valili rychle na místo přednášky, protože jsme kvůli zácpám dojeli docela pozdě. Stejně jsme pak čekali na naši přednášející průvodkyni. Na přednášce jsme si ukazovali všelijaké židovské věci, hieroglyfy a také podobné věci související s Židy.


Hebrejský pergamenHamr se pokouší troubit na roh


Po přednášce jsme se vydali na tour po Židovském městě. Nejdřív jsme zabrousili do Pinkasovy synagogy. Zde jsme již při vchodu obdrželi zajímavý papírový předmět, který jsme si měli dát na hlavu. Dali jsme se teda dovnitř. Nenašli jsme tady nic jiného, než strašně dlouhé a nekonečné seznamy jmen psané na stěnách. Byl zde zákaz focení a filmování, takže nemám žádný snímeček. Pak jsme se vynořili ven a šinuli jsme si to na pražský Židovský hřbitov. Odtud jsme se došli kóknót do Staronové synagogy. Seběhli jsme po schodech dolů a došli k místnosti, která byla kolem dokola obklopena zvláštníma židlema a uprostřed byl oltář a místo, kde se konaly obřízky. Odsud jsme si to šinuli do Španělské synagogy. Tady jsme se mrkli na krásné zdi obkládané prej zlatem a vyřezávaným dřevem. Je zde udělaná galerie všelijakých židovských předmětů. Nikde se nesmělo fotit, tak se budete muset spokojit s těmahle nenápadkama... ;c)


Staronová synagogaStaronová synagogaStaronová synagogaStaronová synagogaStaronová synagoga
Židovský hřbitovŠpanělská synagogaŠpanělská synagoga


Před Španělskou synagogou jsme si vymákli skvělého fleka před sochou Franze Kafky a dělali kraviny. Dostali jsme jako vždycky rozchod a po několika hoďkách zcuka na Florenci.


A vlajka se jde předvádět...Hamr - nekompromisně...Franz Kafka alá Hamr-Lenka socha


No, a už nás čekala jenom cesta dom, do teho našeho Brna... ;c) Po cestě jsme buď spali, nebo dělali bordel a chlámali se "Hamrksichtům" ... ;c)


Žid Hamr :c)Žid Lipo :c)Průmyslová LipošpionážHamrksicht :c)Hamrksicht :c)Hamrksicht :c)

Valid XHTML 1.1Valid CSS!TOPlistExotmodeling.cz - modeling jinak...GigaServer.cz
Copyright © Lipo 2003-2021